0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Някой видя ли "невероятните" резултати на отличниците от Бургас на ПМС ? Борис Канев - 3.5 т. , Михаела Костадинова - 7.5 т.

В Бургас вече раздадоха грамоти , а във Варна още чакаме резултати.Както и миналата година Варна е последна.

*

Неактивен maibg

  • 16
Някой видя ли "невероятните" резултати на отличниците от Бургас на ПМС ? Борис Канев - 3.5 т. , Михаела Костадинова - 7.5 т.
Бях любопитна и погледнах, предполагам и други родители на четвъртокласници са погледнали резултатите на тези деца. Съжалявам, че не са се справили добре.

Радвам се, че не са от София. При тази конкуренция за СМГ, вземайки предвид, че в предварителния рейтинг тази година влизат само 3 състезания, от които едното е Европейско Кенгуру, резултатите от това състезание имат значение. Софиянци определено биха се поизнервили от 4 максимални резултата "излезли" от една класна стая:)

Някой има ли информация дали има максимален резултат (120) при четвъртолкасниците явили се в СМГ?

*

Неактивен siqna

  • 18
Здравейте,
наистина ли резултатите от ЕК 2015 на явилите се в СМГ още не са излезли???
Аз реших, че не търся на подходящото място..

Успех на всички!

В Бургас вече раздадоха грамоти , а във Варна още чакаме резултати.Както и миналата година Варна е последна.

Да днес ни връчиха грамотите в Бургас!. Дъщеря ми беше много разочарована, че грамотите на 1,2 и 3 място по нищо не се отличиха от останалите грамоти.

*

Неактивен bobka

  • 25
Здравейте,
наистина ли резултатите от ЕК 2015 на явилите се в СМГ още не са излезли???
Аз реших, че не търся на подходящото място..

Успех на всички!

Чакаме още резултатите....

*

Неактивен Деска

  • 33
  • Пол: Жена
Да днес ни връчиха грамотите в Бургас!. Дъщеря ми беше много разочарована, че грамотите на 1,2 и 3 място по нищо не се отличиха от останалите грамоти.

Защо, ще ходят някъде да дефилират с грамоти ли всички наградени деца ,не разбрах? :)

*

Неактивен nmn

  • 2
Регистрирах се специално, за да мога и аз да се изкажа по темата, тъй като изключително много се възмутих от повечето коментари. И друг път ми е правило впечатление, че умението за търсене и създаване на конспирации е много по-силна страна на част от изказващите се, отколкото компетентността им по обсъжданите въпроси. Този път не се стърпях. Не мога да коментирам конкретно случая с децата от Бургас, защото според мен и двата варианта са възможни - децата са си решили задачите или някой им е подсказал. При липса на допълнителна информация всякакви твърдения са само спекулации.
Искам да подчертая, че е абсурдно механичното сравняване на резултати и класирания от различни състезания без да се има предвид спецификата на самите състезания и крехката психика на децата в тази възраст. Изумява ме как с лекота се правят генерални изводи за възможностите на определени деца от хора, които очевидно никога не са били състезатели по каквото и да било (бивш или настоящ състезател никога не би правил подобни оценки, т.к. много добре разбира за какво става въпрос) и явно не разбират колко непостоянни могат да бъдат толкова малки деца в изявите си (разбира се има изключения, но те са единици). Естествено, че има тенденция при представянето на състезателите и може с преглед на различни резултати да се установи кои деца имат големи възможности и кои по-скромни, но винаги има изненади – върхове и спадове. Всеки има право на своя провал и на своя успех. Лошо стечение на обстоятелствата, кофти задачи, умора или просто ако не ти е ден, могат да те свлекат надолу. В същото време малко късмет и интуиция могат да ти дадат крила и да направиш най-добрия си резултат. Освен това може да се каже, че всяко състезание е със собствен формат, което тества различни качества и знания на участниците. Например Кенгуруто е за бързина и съобразителност, Иван Салабашев комбинира умело трудни задачи с тестови отговори и задачи за свободен отговор. ПМС и Олимпиадата са съвсем различен тип – 4 (или 3) трудни задачи за 4 часа и половина, като решенията им трябва да бъдат подробно и внимателно описани, да се оформи цялостна обосновка на решението на някакъв проблем, което е нещо много ново и доста трудно за малките ученици.
Един съвет към всички – преди да се създава каквато и да било интрига, просто се информирайте, а не правете свободни съчинения, най-често с негативен характер.

*

KOD

Не разбрах смисъла на горния пост.
В интерес на истината, не бях в течение какво е обсъждано, сега огледах написаното и коментираните резултати от Кенгуруто.
Аз негативизъм в написаното не виждам.
За мен, който от представената информация не може да се ориентира, че има нещо нередно в коментираните резултати не се класифицира като позитивен оптимист, а като човек, неможещ да направи правилни изводи от достатъчно данни. :)
Самите резултати сами по себе си са сигнал за нередност на фона на другите резултати на този набор от ЕК 2015. Резултати от други състезания само затвърждават съмненията.
Не можело да се докаже... не може разбира се, но тук не е съд, че да трябват доказателства, а свободна дискусия, в която всеки може да изкаже мнение без да се налага да го доказва.
Локумите състезание със състезание не се сравнява, крехката детска психика не звучат на място, когато 50-100% от макс. резултати на реномирано математическо състезание се съсредоточават в една класна стая, в едно училище от стотици участвали.
« Последна редакция: 30.03.2015, 18:11 от КрИс »

 :tazЧакаме резултати от Пазарджик-дано да ги публикуват скоро, че вече ни писна да чакаме.

*

Неактивен johny

  • 17
Предвид факта, че може да се приеме, че аз съм "създала интригата" реших, че трябва да се включа. Не бих се нарекла състезател, тъй като по мое време имаше само олимпиади, а не тази плеада от знайни и незнайни състезания. Следя резултатите от кенгуруто, защото дъщеря ми е в 4 клас, не отлично, но много добре справяща се дотук. На типа тестови задачи е по-добре, тъй като нямаме специална потготовка. Винаги в челните места в региона, близко до макс., но никога с макс. резултат. Сега започнах да следя, защото има шанс за национално при общо по-ниско ниво. Виждайки резултатите вече в почти всички градове /вече и Пловдив е наличен, остана само СМГ и Варна/ няма как да не направят впечатление единствени в цялата страна 4 х 120т. резултата/досега макс. за страната беше 110, вече има 1 х 115 от Бургас/. Далеч съм от мисълта, че децата са виновни за каквото и да било. Мислех 1-во да изчакам и Варна и тогава да си правя изводи. Все пак при един от предните си постове направих сравнение единствено със Салабашев и КМС като най-близки по формат. Всеки има върхове и спадове, но на 4 такива върха и стените няма как да помогнат.
Почувстах се леко засегната и затова отговорих. Сега наистина ще си почакам резултатите от Варна, ще си довърша статистиката и тогава ще си направя генералния извод.

Защо, ще ходят някъде да дефилират с грамоти ли всички наградени деца ,не разбрах? :)

В Антон Страшимиров днес връчваха на всички до 5 място мисля.

*

Неактивен nmn

  • 2
Не съм искала да засегна никого с поста си. Съжалявам, ако е прозвучал прекалено крайно.
Няма да навлизам повече в детайли и глупави уточнения. Наясно съм, че са възможни всякакви манипулации с децата, но винаги ме е дразнело желанието да се търси под вола теле. Вероятно съм видяла негативизъм и неразбиране, което другите не са. Просто мисля, че трябва да учим и децата да не подхождат към всичко с прекалена мнителност и да търсят оправдание за своите резултати в идеята, че другите са постъпили нечестно.