0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!

Детето ми е първи клас и едва ли от сега може да се разбере колко точно е добър по математика, но засега няма проблеми.
Има желание, ходи по състезания и се справя добре. Но ми се струва, че има твърде много състезания и ми се иска да отсея наистина интересните и важните за развитието на детето.
Доколкото разбирам в по-горните класове тези състезания имат и значение при евентуално кандидатстване в математическа гимназия.
Може ли някой да ме ориентира кои са състезанията които предлагат интересни задачи с елемент на трудност, който да провокира математическо мислене у децата.
Тези със заграждания на верен отговор не допускат ли възможност за налучкване и "решаване" на случаен принцип. У децата в първи клас май остава впечатление че е най-важно да се посочи верния отговор, а не да си решат задачите.


Състезанията всъщност не са толкова много ако съдим за периода, в който се провеждат.Основните състезания са Хитър Петър,Черноризец Храбър,Иван Салабашев,Коледно,Европейско кенгуру и Великденско.Може и да пропускам някое.
Благодаря за отговора andjin!

Първото състезание за което учителката ни каза беше коледното, но дете с което бяха в една група беше ходило на две други състезания преди него, но не си спомням имената. После учителката го записа на Аз и числата, което ми прилича на училищно контролно, но пък тя беше много щастлива, че 12 деца имали максимален брой точки. Едновременно с него ни каза за математика без граници - зимен, сега и пролетен кръг. Яви се и на кенгуруто, което се обсъжда тук и сега предстои великденско. От темата схванах че има и други състезания за които не знаем и затова ми се сториха много.
 
Хитър Петър, Черноризец Храбър, Иван Салабашев ми звучат доста сериозно и може би в тях не участват първокласници и за това не сме ги чували още, но ще ги потърся в интернет.

Все пак до колко явяването на състезания е определящо за успешно представяне при кандидатстване за математическа гимназия след 4 клас например.

Нова, Черноризец Храбър, Иван Салабашев са преди Коледното, но по спомен са от 2ри клас. Виж в календара http://alekdimitrov.com/calendar.asp
За мен явяването на състезания е важно защото свикват с формата, стреса, т.н.!
Трябва обаче да има баланс, а и да са им интересни и забавни все пак :)


По спомен Аз и числата е на началните учители състезанието и те затова се радват на добри резултати от техния труд - училищно ниво.
« Последна редакция: 20.10.2016, 13:44 от kod »

От състезанията за малки ученици аз не бих пропуснала Московска олимпиада за малки ученици. Тя, обаче, се провежда на много малко места. Може догодина това да се промени. Изключително интересни и трудни задачи, основно логически. Подготовката за това състезание е добра основа и за Кенгуруто.

*

Неактивен 450

  • 26
За мене има значение явяването по състезания. Ние не сме ходили по курсове по математика още, може би от трети клас, но като погледна резултатите виждам как свиква със задачите, свиква да се съсредоточава и всяко състезание е все по-добре. Дано така да продължава.
Московската наистина е много интересно и е хубаво за догодина да погледнем по-отрано задачите.

Някой има ли вече задачите?

Някой знае ли, защо резултатите не се обявяват он-лайн, централизирано, чрез организаторите или чрез РИО? В нашето училище е системно проблем да ги научаваме своевременно. Лепят се на хартия, някъде из училището /родители не влизат, освен по изключение/ и практически научаваме със закъснение и от друг случайно разбрал родител.
Добре би било, да се качват на едно място от самите организатори, например по градове, или по групи или по друг начин.

Добре би било, да се качват на едно място от самите организатори, например по градове, или по групи или по друг начин.
Ами те се качват. Някои градове пуснаха резултати часове след провеждането, за други още чакаме. Накрая има и централизирано обобщено класиране на страницата на СМБ.

Ами те се качват. Някои градове пуснаха резултати часове след провеждането, за други още чакаме. Накрая има и централизирано обобщено класиране на страницата на СМБ.
Благодаря Ви за отговора. Струва ми се, че за София няма качени на едно място резултати. Има само на отделни училища, на техните сайтове. Ако греша - моля, пратете ми линк.

*

Неактивен bobka

  • 25
Не мога да разбера като се знаят резултатите в СМГ-то защо не ги обявяват?! Омръзна ми да чакам....

Не мога да разбера като се знаят резултатите в СМГ-то защо не ги обявяват?! Омръзна ми да чакам....

Аз по тази причина се чудя, защо не се обявяват на едно място и едновременно.

*

Неактивен kat33

  • 41
Синът ми ми се обади преди малко и днес госпожата по математика им е казала резултатите за 5 клас.И аз се чудя защо още не ги качват.

*

Неактивен emi_2

  • 50
Резултати от у-ще "Васил Априлов" - Бургас и у-ще "Елин Пелин" - Бургас:

http://ouaprilov.org/?page_id=6380
http://www.elinpelin-burgas.com/index.php?option=com_content&view=article&id=189:-q-q-2015&catid=38:2009-04-04-18-50-19&Itemid=56
« Последна редакция: 31.03.2015, 21:55 от emi_2 »