Добавени събития

  • Iranian Geometry Olympiad - IGO: 3.09.2015

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #14 -: 18.09.2015, 16:39 »
Проф. Бойваленков ми е пратил резултатите, след малко ще ги кача.
*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #15 -: 18.09.2015, 16:59 »
Общо финално класиране от IGO 2015 - в резултатите са включени само 4-те най-добри резултата от дадена страна.
Тоест, можете да видите на първите места 4 състезателя от Китай (например всички с максимален брой точки 40), а на 5-то с по-нисък резултат (например 35) състезател от друга държава.
Напълно възможно е да има още много съсътезатели от Китай с точки, по-малко от 40 и повече от 35, но те не са отразени в това класиране.

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #16 -: 18.09.2015, 17:02 »

Iranian Geometry Olympiad - Резултати Advanced Level


NameCountryScore
Huang XiaoyuCHN
40
Xie ZhuofanCHN
40
Yao JiaminCHN
40
Zhou YihaoCHN
40
Amir Mojtaba SabourIRN
36
Alireza HadiehlouIRN
32
Lisandro FILLOLARG
30
Zhanbyrbayev EsenalyKAZ
29
Neira KurtovićBIH
28
Aras ShiraniIRN
27
Ali GhadirliIRN
27
Seyoon RagavanAUS
26
Kevin William Beuchot CastellanosMEX
25
ALZUBAIR MOHAMMAED HABIBULLAHSAU
25
Tamazyan HakobARM
24
Zimanov TemirkhanKAZ
24
YEOH ZI SONGMAS
24
Erlang Wiratama SuryaIDN
23
OMAR TAWFIG F ALRABIAHSAU
20
IVAN CHAN KAI CHINMAS
18
Ariel Leonardo García MoránMEX
18
Miroslav MarinovBGR
17
Ivan GanevBGR
17
Paolo CuellarECU
17
SHADEN NAIF K ALSHAMMARISAU
17
Ilia KucherovAUS
16
Berin SpahovićBIH
16
Timothi Jacob WahyudiIDN
16
William Leonard SumendapIDN
16
Kushek AbubakirKAZ
16
Agustín MARCHIONNAARG
15
Raharison Taratra DimbimandresyMDG
15
Maria DelyakovaBGR
14
Anthony Flores AzuaECU
14
Akshulakov RaimbekKAZ
14
Olga Medrano Martín del CampoMEX
12
Antonio López GuzmánMEX
12
Mauricio Rodriguez GutierrezNIC
11
Zlatko Salko LagumdžijaBIH
10
Adisa BolićBIH
10
HANISSA SHAMSUDDINMAS
10
Oliver Morales OteroNIC
10
Manuel Liu NgPAN
10

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #17 -: 18.09.2015, 17:03 »
Iranian Geometry Olympiad - Резултати Medium Level

NameCountryScore
Cai YuchengCHN
40
Zhu WeihaoCHN
40
Wu ZhengchengCHN
40
Gu ZhouzhouCHN
39
Martirosyan VahanARM
36
Kiril BangachevBGR
36
Amar KurićBIH
36
Stefan MalbašićBIH
36
Lyuba KonovaBGR
33
Alireza DadgarniaIRN
33
Vasil YordanovBGR
32
Reihaneh ShafizadeIRN
32
Atanas DinevBGR
30
Arian Etemadi HaghighiIRN
30
Maximiliano Sánchez GarzaMEX
29
Ian FLESCHLERARG
28
Kinantan Arya BagaspatiIDN
28
Mohammad Ali AligholiIRN
28
Shayan Taheri JamIRN
28
Amanbayeva AruzhanKAZ
28
Oshakbayev AibarKAZ
28
Oriol Sole PíMEX
28
Kudaibergenov AlikhanKAZ
27
Stefan JuroševićBIH
26
Tijana BabićBIH
26
Farras Mohammad Hibban FaddilaIDN
26
Oral AlmasKAZ
26
Seitzhanov NurseitKAZ
26
Andrew WiraatmajaIDN
24
Begaaly  ChiketaevKGZ
24
Isaac Jair Jiménez UribeMEX
24
Karagulyan VaheARM
22
Wen Zhang AUS
22
Petar Nizić NikolacHRV
22
Mkrtumyan NarekARM
20
Asaad SalehSAU
20
Razan Al ghamdiSAU
20
Matthew CheahAUS
19
Leyre Carinteyro PalosMEX
19
Tadej Petar TukaraHRV
18
Ziyad al jaaliSAU
18
Saadinur Azisbek uuluKGZ
17
Marcos Ulises SanchezNIC
17
Carlos Miguel SOTOARG
16
Gonzalo BEKERARG
16
OMAR JAMAL A SHAIKH OMARSAU
16
WEMP PACHECOVEN
16
Lantonirina Sitraka VoaharyMDG
15
Julián MASLIAHARG
13
Dick Jessen WilliamIDN
11
AMANDA VANEGASVEN
11
Jennyfer Flores CerratoNIC
10
Jehu Josue GuerreroNIC
10

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #18 -: 18.09.2015, 17:05 »
Iranian Geometry Olympiad - Резултати Elementary Level


NameCountryScore
Zhou ShuhanCHN
40
Jin JikaCHN
40
Hu ChengruiCHN
40
Tang JingWuiCHN
32
Evgeni KayriakovBGR
27
Peter LangovBGR
24
Dimiter OparlakovBGR
23
Do Viet KiongBGR
22
Stanve Avrilium WidjajaIDN
22
Dauletyarov AyanKAZ
22
Maritza Andreanne Rafa AyushaIDN
21
Alfredo Hernández EstradaMEX
21
Magakyan GagikARM
19
Anthony PisaniAUS
19
Faraz MohseniIRN
18
Abdulin SanzharKAZ
18
Sharvil KesarwaniAUS
17
Sahel TorkamaniIRN
17
Grigoryan KristineARM
16
Muradyan NatalieARM
16
Delnavaz MansouriIRN
16
Parsa MeraatIRN
16
Sultanbekov AidarbekKAZ
16
Katia García OrozcoMEX
16
Zimanov AlikhanKAZ
15
Ana Paula JiménezMEX
15
Muradyan HaykARM
14
Maša MaksimovićBIH
14
Camila GARCIAARG
13
Mislav BrnetićHRV
13
Martin Josip KocijanHRV
13
Eduardo Jaziel Martínez JuárezMEX
13
Jean Paul LOULYS SANSOARG
11
Razafindrazaka Mialy OnintsoaMDG
11
Agustín MAC NALLYARG
10
Kanaya Padma YudewoIDN
10
Nestor Gonzalez TrujilloNIC
10

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #19 -: 21.09.2015, 07:46 »
Iranian Geometry Olympiad - Резултати и Медали Advanced Level

Name   Country   Score   Medal
Zhou Yihao   CHN   40   G
Yao Jiamin   CHN   40   G
Xie Zhuofan   CHN   40   G
Huang Xiaoyu   CHN   40   G
Amir Mojtaba Sabour   IRN   36   G
Alireza Hadiehlou   IRN   32   G

Farbod Ekbatani   IRN   31   S
Lisandro FILLOL   ARG   30   S
Zhanbyrbayev Esenaly   KAZ   29   S
Neira Kurtović   BIH   28   S
Aras Shirani   IRN   27   S
Ali Ghadirli   IRN   27   S
Seyoon Ragavan   AUS   26   S
Kevin William Beuchot Castellanos   MEX   25   S
ALZUBAIR MOHAMMAED HABIBULLAH   SAU   25   S
Zimanov Temirkhan   KAZ   24   S
YEOH ZI SONG   MAS   24   S
Tamazyan Hakob   ARM   24   S
OMAR TAWFIG F ALRABIAH   SAU   24   S

Erlang Wiratama Surya   IDN   23   B
IVAN CHAN KAI CHIN   MAS   18   B
Ariel Leonardo García Morán   MEX   18   B
SHADEN NAIF K ALSHAMMARI   SAU   17   B
Miroslav Marinov   BGR   17   B
Ivan Ganev   BGR   17   B
William Leonard Sumendap   IDN   16   B
Timothi Jacob Wahyudi   IDN   16   B
Kushek Abubakir   KAZ   16   B
Ilia Kucherov   AUS   16   B
Berin Spahović   BIH   16   B
Raharison Taratra Dimbimandresy   MDG   15   B
Agustín MARCHIONNA   ARG   15   B
Maria Delyakova   BGR   14   B
Akshulakov Raimbek   KAZ   14   B

Olga Medrano Martín del Campo   MEX   12   
Antonio López Guzmán   MEX   12   
Mauricio Rodriguez Gutierrez   NIC   11   
Zlatko Salko Lagumdžija   BIH   10   
Oliver Morales Otero   NIC   10   
Manuel Liu Ng   PAN   10   
HANISSA SHAMSUDDIN   MAS   10   
Adisa Bolić   BIH   10   
Wilson Zhao   AUS   9   
Nicolás CHEHEBAR   ARG   9   
Raul Negrin   PAN   8   
Muhammad Afifurrahman   IDN   8   
Lucas de AMORIN   ARG   8   
Jose Tejeira   PAN   8   
Daniel Malavé Moreira   ECU   8   
Anna Mustata   IRL   8   
Stanislav Dimitrov   BGR   5   
Ilai Reshef   PAN   4   
Tadgh Kelly   IRL   2   
Sebastián Regalado Lozano   ECU   2   
Michelle Chen   AUS   2   
Jack Moore   IRL   2   
Eva Whelton   IRL   2   
Renata Matías Chávez   ECU   1   
Luis Fernando Barrios   NIC   1   
José Israel Munguía   NIC   1   
Jafet Baca Obando   NIC   1   
Efrain Cruz Bermudez   NIC   1   
Angie Tuárez Díaz   ECU   1   
Zhanatbek Zheenbaev   KGZ   0   
Marlen   KGZ   0   
Arstan Ashyrbekov   KGZ   0   
« Последна редакция: 21.09.2015, 07:48 от КрИс »

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #20 -: 21.09.2015, 07:50 »
Iranian Geometry Olympiad - Резултати и Медали Medium Level

Name   Country   Score   Medal
Cai Yucheng   CHN   40   G
Zhu Weihao   CHN   40   G
Wu Zhengcheng   CHN   40   G
Gu Zhouzhou   CHN   39   G
Martirosyan Vahan   ARM   36   G
Kiril Bangachev   BGR   36   G
Amar Kurić   BIH   36   G
Stefan Malbašić   BIH   36   G

Lyuba Konova   BGR   33   S
Alireza Dadgarnia   IRN   33   S
Vasil Yordanov   BGR   32   S
Reihaneh Shafizade   IRN   32   S
Atanas Dinev   BGR   30   S
Arian Etemadi Haghighi   IRN   30   S
Maximiliano Sánchez Garza   MEX   29   S
Ian FLESCHLER   ARG   28   S
Kinantan Arya Bagaspati   IDN   28   S
Mohammad Ali Aligholi   IRN   28   S
Shayan Taheri Jam   IRN   28   S
Amanbayeva Aruzhan   KAZ   28   S
Oshakbayev Aibar   KAZ   28   S
Oriol Sole Pí   MEX   28   S

Kudaibergenov Alikhan   KAZ   27   B
Stefan Jurošević   BIH   26   B
Tijana Babić   BIH   26   B
Farras Mohammad Hibban Faddila   IDN   26   B
Oral Almas   KAZ   26   B
Seitzhanov Nurseit   KAZ   26   B
Andrew Wiraatmaja   IDN   24   B
Begaaly  Chiketaev   KGZ   24   B
Isaac Jair Jiménez Uribe   MEX   24   B
Karagulyan Vahe   ARM   22   B
Wen Zhang    AUS   22   B
Petar Nizić Nikolac   HRV   22   B
OMAR JAMAL A SHAIKH OMAR   SAU   22   B
Mkrtumyan Narek   ARM   20   B
Asaad Saleh   SAU   20   B
Razan Al ghamdi   SAU   20   B

Matthew Cheah   AUS   19   
Leyre Carinteyro Palos   MEX   19   
Tadej Petar Tukara   HRV   18   
Ziyad al jaali   SAU   18   
Saadinur Azisbek uulu   KGZ   17   
Marcos Ulises Sanchez   NIC   17   
Carlos Miguel SOTO   ARG   16   
Gonzalo BEKER   ARG   16   
Galoyan Sergh   ARM   16   
Sargsyan Hasmik   ARM   16   
Sargsyan Karen   ARM   16   
Mkrtchyan Mikayel   ARM   16   
Harutyunyan Hakob   ARM   16   
WEMP PACHECO   VEN   16   
Lantonirina Sitraka Voahary   MDG   15   
Julián MASLIAH   ARG   13   
Dick Jessen William   IDN   11   
AMANDA VANEGAS   VEN   11   
Jennyfer Flores Cerrato   NIC   10   
Jehu Josue Guerrero   NIC   10   
Valerie Denisse Bustos Bueno   ECU   9   
Leonard Inkret   HRV   9   
Matko Petrović   HRV   9   
Doslan Janysh uulu   KGZ   9   
Razafinimpanana Falihery Fenosoa Cedric   MDG   8   
Richard Gonzalez Rugama   NIC   8   
IVAN RODRIGUEZ   VEN   8   
Isabel Longbottom   AUS   5   
Axel Aveiga Defaz   ECU   1   
Valeria Cristina Barrera Kant   ECU   0   
David Andrés Delgado Garcés   ECU   0   
Adilhan Bolotbekov   KGZ   0   
Laura Villegas   PAN   0   
Carlos Schetteni   PAN   0   
Alejandro Samudio   PAN   0   
Gabriel Baca   PAN   0   
« Последна редакция: 21.09.2015, 07:52 от КрИс »

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #21 -: 21.09.2015, 07:54 »
Iranian Geometry Olympiad - Резултати и Медали Elementary Level

Name   Country   Score   Medal
Zhou Shuhan   CHN   40   G
Jin Jika   CHN   40   G
Hu Chengrui   CHN   40   G
Tang JingWui   CHN   32   G
Evgeni Kayriakov   BGR   27   G

Peter Langov   BGR   24   S
Dimiter Oparlakov   BGR   23   S
Do Viet Kiong   BGR   22   S
Stanve Avrilium Widjaja   IDN   22   S
Dauletyarov Ayan   KAZ   22   S
Maritza Andreanne Rafa Ayusha   IDN   21   S
Alfredo Hernández Estrada   MEX   21   S
Magakyan Gagik   ARM   19   S
Anthony Pisani   AUS   19   S

Faraz Mohseni   IRN   18   B
Abdulin Sanzhar   KAZ   18   B
Sharvil Kesarwani   AUS   17   B
Sahel Torkamani   IRN   17   B
Grigoryan Kristine   ARM   16   B
Muradyan Natalie   ARM   16   B
Delnavaz Mansouri   IRN   16   B
Parsa Meraat   IRN   16   B
Sultanbekov Aidarbek   KAZ   16   B
Katia García Orozco   MEX   16   B
Zimanov Alikhan   KAZ   15   B
Ana Paula Jiménez   MEX   15   B
Muradyan Hayk   ARM   14   B
Maša Maksimović   BIH   14   B

Camila GARCIA   ARG   13   
Mislav Brnetić   HRV   13   
Martin Josip Kocijan   HRV   13   
Eduardo Jaziel Martínez Juárez   MEX   13   
Jean Paul LOULYS SANSO   ARG   11   
Razafindrazaka Mialy Onintsoa   MDG   11   
Agustín MAC NALLY   ARG   10   
Kanaya Padma Yudewo   IDN   10   
Nestor Gonzalez Trujillo   NIC   10   
Amila Mujkić   BIH   8   
Andriamahenintsoa Tafita Franckstein   MDG   7   
Faik Faik   BIH   5   
Toma Baralić   BIH   4   
Kreshna Dewabrata   IDN   3   
Adrian Alexander Calero   NIC   3   
Santiago Agustín SIMESEN MARRUPE   ARG   2   
Joel Chipe Chaca   ECU   2   
Maria Camila Ordeñana Maldonado   ECU   2   
Bruno Triana Fabre   ECU   2   
Ericka Olivas Gonzalez   NIC   2   
Sabrina Sanchez Lovo   NIC   2   
Franklin Germán Barrera Tumbaco   ECU   1   
Rafael Agustín Tomalá Calderón   ECU   1   
Manuel Alberto Chang Crespo   ECU   1   

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #22 -: 21.09.2015, 16:03 »
Ученици с 14 т. получават медал, а такива с 18-20 т. – не. При това в една и съща възрастова група. Странен регламент...

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #23 -: 21.09.2015, 22:59 »
Ученици с 14 т. получават медал, а такива с 18-20 т. – не. При това в една и съща възрастова група. Странен регламент...

Наистина е... странен :)
Но пък състезанието е интересно и има кой да го провежда в БГ.

*

KOD

Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #24 -: 26.09.2015, 16:56 »
Резултатите вече са публикувани и на сайта на организаторите:

http://igo-official.ir/en/igo2015/final-results-and-awards-of-2nd-igo/

*

Активен kod

  • 434
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #25 -: 12.09.2016, 11:14 »
Тази година, Иранската Олимпиада по Геометрия се проведе на 8 септември в София.
За съжаление, в този момент много от състезателите бяха на Созопол.

Там състезанието се проведе допълнително на следващия ден - 9 септември и на него се явиха около 30 човека.
Техните резултати са неофициални и няма да участват в класирането.

Ето и официалните резултати на явилите се в София:

Elementary:
Name   P1   P2   P3   P4   P5   Total
Gergana Dermendjieva   2   8   0   8   0  18
Mina Nikolova   1   8   0   8   0  17

Medium:
Name   P1   P2   P3   P4   P5   Total
Nikola Sekulov   8   8   0   0   8  24
Bozhidar Rusev   8   8   0   2   0  18
Deyan Emilov  8   8   0   0   0  16
Yasen Shopov   8   0   1   2   0   11


Advanced:
Name   P1   P2   P3   P4   P5   Total
Peter Ulev   2   0   0   2   0  4

*

Активен kod

  • 434
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Iranian Geometry Olympiad
« Отговор #26 -: 16.08.2017, 12:09 »
На 7 септември 2017 г. от 9.00 часа в Созопол ще се проведе тазгодишното издание на Иранската олимпиада по геометрия (ИГО). При наличие на желаещи, ще има и състезание в София.

Условията за участие са следните:
▪   Състезанието се провежда в три възрастови групи: 7-8 клас, 9-10 клас и 11-12 клас.
▪   Регистрацията се извършва с е-мейл до peter@math.bas.bg по реда на получаване на заявките.
▪   Таксата за правоучастие е 2 (два) лв. и ще се използва за отпечатване на грамоти за участие и за победителите.
▪   Срокът за получаване на заявките за участие е 05.09.2017 г.

*

Неактивен Neda

  • 163